Rodzaje ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe może być na różne sposoby montowane. Oprócz naszej specjalizacji, frezowania, JK może również instalować ogrzewanie podłogowe innymi sposobami. Dzięki temu możemy zapewnić komfortowe ciepło na każdej podłodze. Niżej przedstawiamy inne metody instalacji ogrzewania podłogowego:

Czemu ogrzewanie podłogowe?

Podnosi komfort

Dzięki równomiernemu i stałemu rozprowadzaniu ciepła

Energooszczędne rozwiązanie

Dzięki niskiej temperaturze wody zasilającej

Pełna swoboda w projektowaniu wnętrz

Więcej miejsca bez grzejników

Higiena

Mniejsza cyrkulacja kurzu, lepsze utrzymanie wilgotności

Instalacja ogrzewania podłogowego – krok po kroku

Pierwsze sprawdzamy czy podłoże nadaje się do frezowania pod ogrzewanie podłogowe. Wylewka cementowa/ anhydrytowa czy twardy beton nadaje się do frezowania. Ważne jest aby w przypadku istniejących rur w podłożu były one odpowiednio głęboko (minimum 20mm), aby podczas frezowania ich nie uszkodzić.

W przypadku istniejących płytek podłogowych najpierw zrobimy test czy są one odpowiednie do frezowania.

Frezujemy naszymi opatentowanymi maszynami JK FloorGrinder. Z pomocą przemysłowych diamentowych frezów robimy bezkurzowo i bezpyłowo rowki, w które następnie umieszczamy rury ogrzewania podłogowego JK Flextube

Gdy zostaną wyfrezowane rowki, umieszczamy w nie nasze rury ogrzewania podłogowego JK Flextube  f14 x 2 [mm], które dodatkowo sprawdzamy czy są odpowiednio głęboko. Każda pętla podłączona zostaje do rozdzielaczy JK, wykonanych ze stali nierdzewnej w hali produkcyjnej w Holandii. Każda pętla ma max. 90m.

Po podłączeniu wszystkich pętli do rozdzielacza ogrzewania podłogowego, możemy po wcześniejszym uzgodnieniu wypełnić rowki, w których umieszczone są rury JK Flextube. W przypadku kładzenia płytek podłogowych, wypełnianie rowków nie jest potrzebne.

Po instalacji frezowanego ogrzewania podłogowego, sprawdzenie szczelności rur i rozdzielacza można zaczynać układać wykończenie podłogi. To może zrobić jeden z naszych partnerów.

Szczegółowa oferta